PROPOLIS
Jediný produkt, ktorý zabíja vírusy, plesňové infekcie a baktérie naraz!
Propolis je najúčinnejšie prírodné antibiotikum všetkých dôb!
Zmiešaním tráviaceho enzýmu včiel s živicovými látkami produkovanými rastlinami sa vytvorí lepivá látka zvaná propolis. Včely potrebujú propolis na svoju ochranu a na čistenie svojich úľov a plástov, zatiaľ čo ľudia ho môžu používať na liečivé účely. Antibakteriálne, antivírusové a protiparazitné vlastnosti propolisu sú také účinné, že vnútro včelieho úľa je považované za oveľa sterilnejšie ako najčistejšia operačná sála.
Napriek skutočnosti, že propolis je nám známy už tisícročia, moderná medicína je stále v procese odhaľovania svojich užitočných vlastností. Môže sa konzumovať najrôznejšími spôsobmi: môže sa hrýzť, pridávať do mlieka (je to skvelý spôsob, ako zmierniť príznaky kašľa) alebo sa môže použiť vo forme vonkajšej alebo vnútornej tinktúry.
Čo obsahuje propolis?
- 14,5% prchavých zložiek
- 14% mechanických prímesí
- 11% peľu
- 17% včelieho vosku
- 10,5% trieslovín
- 41,5% živice
Liečivé vlastnosti propolisovej tinktúry:
- perorálna konzumácia propolisovej tinktúry pomáha posilňovať imunitný systém,
- zmierňovať zápaly
- funguje ako antioxidant,
- zlepšuje kvalitu pleti,
- pomáha pri vypadávaní vlasov,
- pri liečbe kožných chorôb – ekzémov, akné, zápalov,
- je skvelí v boji proti plesniam,
- pri popáleninách,
- pri liečbe žalúdočných vredov,
- zlepšuje trávenie a činnosť čriev,
- pri liečbe vysokého krvného tlaku,
- liečbe alergii či zubného kazu, proti paradentóze,
- účinne pomáha pri chrípke, prechladnutí, zápaloch hrdla, bronchytíde, pri zápale pľúc
- pri bolestiach uší ( najmä zápal stredného ucha) ,
- pri bolesti hlavy a migréne,
- pri liečbe otvorených rán,
- pri liečení kĺbového reumatizmu,
- pri dne,
- pri infekcii močových ciest, o
- ochorení obličiek,
- pri poruchách krvného obehu,
- pri skleróze.
Propolis pôsobí antibioticky , zastavuje rast niektorých kmeňov baktérií, alebo ich priamo zabíja, pôsobí anesteticky, tlmí citlivosť a bolesť, pôsobí imunostimulačne, pôsobí antioxicky, ruší účinky jedov a a bakteriálnych toxínov, pôsobí antivírovo , pôsobí dezinfekčne, tlmí účinky škodlivého žiarenia na organizmus.
Propolis je prírodná a harmonicky vyvážená látka vyznačujúca sa protivírusovými, protibakteriálnymi, protiplesňovým a protiparazitnými účinkami. Vyznačuje sa tiež výraznými atibiotickými a imunostimulačnými účinkami.
Ako používať propolis
- Ako všeobecné tonikum: 15 – 20 kvapiek tinktúry rozpustite v lyžici mlieka alebo vody a vypite 30 minút pred jedlom.
- Pri tonzilitíde a faryngitíde kloktajte tinktúru zriedenú s chloridom sodným v pomere 1:10.
- Rovnakú koncentráciu použite aj na vypláchnutie úst v prípade zubných chorôb.
- Pri zápale vedľajších nosových dutín a iných infekciách vedľajších nosových dutín používajte na zavlažovanie nosa rovnaké riešenie, ako je opísané vyššie.
- Pri zápale stredného ucha si do ucha vložte kúsok vaty nasýtenej tinktúrou. Ak vykonávate procedúru pre dieťa, musíte tinktúru zriediť horúcou vodou v pomere 1: 1. U dospelých je tiež možné aplikovať dve kvapky 5% tinktúry na každé ucho až do zotavenia.
- Inhalácia propolisovej tinktúry sa môže použiť na liečbu respiračných ochorení. Pridajte jednu kvapku tinktúry do 5 ml chloridu sodného, potom roztok preneste do inhalátora.
- Na pomoc pri liečbe žalúdočných chorôb rozpustite 15-20 kvapiek tinktúry v 100 ml teplej vody a vypite 30 minút pred jedlom.
- Na ošetrenie poškodenej kože, rán, oparov a poškodenia nôh a nechtov spôsobené plesňovou infekciou: naneste nezriedenú tinktúru na krém alebo masť alebo ju aplikujte na obväz.
- Menopauza – Pri ženskom prechode sa propolisová tinktúra užíva po dobu jedného roka. Užívajte 10 kvapiek jeden krát denne.
- Zvýšený krvný tlak – 30 kvapiek tinktúry večer pred spaním. Užívajte až do zlepšenia.
- Kurie oká, otlaky a vredy – Namočíme vatu do propolisu, priložíme na postihnuté miesto a obviažeme.
Pamätajte, že vždy by ste sa mali vopred poradiť s lekárom, aby ste dostali presnú diagnózu akejkoľvek choroby a správne rady o používaní propolisu na jeho liečbu. Propolis by nemali používať ľudia alergickí na produkty vyrobené včelami. Deti, tehotné ženy a vodiči by sa mali vyhýbať perorálnemu užívaniu tinktúr propolisu na báze alkoholu (v týchto prípadoch sa majú používať iba zvonka). Prípravky na báze propolisu by sa nemali podávať deťom do troch rokov kvôli vysokému riziku alergickej reakcie.